Dbaj o swój wzrok

okulistaO swój wzrok warto zadbać jak najwcześniej to tylko możliwe. Każdego dnia przeciętny Polak spędza jednak wiele godzin przed ekranem komputera i telewizora, narażając swoje oczy na zbyt duże przemęczenie. Z tego również powodu ze wzrokiem Polaków jest coraz gorzej. Już od pierwszych lat swojego życia dzieci zaczynają nosić okulary. Jak powiedział jeden bardzo znany i ceniony okulista w krakowie – „Lekarz bardzo miły i profesjonalny”* , za kilkanaście lat, ciężko będzie nam spotkać dziecko w wieku gimnazjalnym, które nie ma problemów ze swoim wzrokiem. A przecież bardzo łatwo można chociaż trochę zmniejszy ryzyko związane ze psuciem się wzroku. Wystarczy, że podczas pracy przy komputerze i oglądania telewizji będziemy robić sobie regularne przerwy, które pozwolą oczom na chwilę odpocząć.

Warto również mieć na uwadze fakt, iż oczy bardzo szybko psują się w warunkach niedostatecznego oświetlenie w miejscu, w którym pracujemy. Dzieci często odkładają jednak prace domowe zadane w szkole na ostatnią chwilę, a później wykonują je przy słabym, sztucznym świetle. Jeżeli niezbędna jest już pomoc okulisty, warto nie zaniedbywać regularnych wizyt. Okulista dopasuje dla każdego dziecka i osoby dorosłem prawidłowo dobrane okulary, które pozwolą znacznie zwiększyć ostrość wzroku.

Można przy okazji zawsze dobrać sobie modne, odpowiadające nam czy naszemu dziecku oprawki, które sprawią, że i w okularach zachowany zostanie modny styl. Jeżeli jednak okulary nas nie zadowalają istnieje jeszcze opcja zakupienia soczewek. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, jednak, jeśli komuś zależy na tym, aby jego wada wzroku została dyskretnie ukryta, warto również rozważyć decyzję o wyborze odpowiednich soczewek. Okuliści polecają pacjentom mającym problemy ze wzrokiem regularne poddawanie się praktykom jogi, która pozwala oczom w wyjątkowo skuteczny sposób wypocząć, a niektórzy zakładają nawet, że joga oczu pozwala na zmniejszenie wady wzroku w wyraźny, bardzo zauważalny sposób. Nie zbadano do tej pory w prawdzie skuteczności tej metody, ale jeżeli nam nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi, a oczy będą mniej zmęczone.

* Źródło: http://www.znanylekarz.pl/okulista